Sveiki, aš Gustė 🙂 Ačiū Gintei, kuri pasiūlė “eterį” mintims apie vaikus. Pažadu, kad neprovokuosiu temomis, kuriomis jau turbūt visi yra bent po 100 kartų aršiai pasisakę (pvz. apie skiepus). Nes per beveik dvejus metus mamavimo pramokau nebūti siaubingai kategoriška. Ypač niekur nevedančiose diskusijose. Ir dar pažadu, kad mano įrašai niekada neperaugs į išprotėjusios mamos dienoraštį “kas mums šiandien nutiko” ar “ką mes šiandien padarėme”. Nes savo kailiu patyriau, kad vienas rimtesnių kantrybės ir diplomatijos išbandymų yra mama, non-stop kliedinti apie savo angelėlį. Per daug neišsiplečiant, stengsiuos, kad būtų aktualu ir naudinga tiems, kurie augina vaikus. O jūs savo komentarais, prašau, “pavairuokit“ mane, kad Gintei paskui netektų gailėtis 🙂

Tiek intro. O dabar pirmas mano klausimas jums – ar ir jūs manot, kad gyvename nedraugiškame šeimai mieste?

Kadangi šiuo metu darau eksperimentą sekančiam įrašui apie šeimai nedraugišką miestą (ir bręstu Gintės žadėtam įrašui apie Sveiką protą), tai pradėsiu nuo to, su kuo jau pakankamai prisieksperimentavau – mamos išėjimas užkasti/išgerti kavos su mažyliu.

Nesu Vilniuj radusi nei vienos vietos, kurią galėčiau nuoširdžiai pavadinti draugiška šeimai. Bet susidariau nuomonę, apie lietuvišką standartą:

 • viena ar, jei labai pasiseka, pora pigiausių nesaugių vaikiškų kėdučių;
 • vėlgi, jei pasiseka – vystymo lenta moterų tualete;
 • vaikiškas meniu (pica su smile iš kečupo, fri bulvytės su dešrelėm ir pan). Košės ir varškėtukų įmanoma rasti nebent suspėjus į pusryčius;
 • keli aplūžę purvini žaislai – čia Belmontas konkurentų tikrai neturi;
 • šiuo metu itin populiarus reikalas – nekokybiškai atspausdintas spalvinimo paveiksliukas ir nepadrožti pieštukai.

Nepagalvokit, kad nežinau, ko noriu 🙂 Taigi, kokia vieta mano akimis drąsiai pretenduotų tapti draugiška šeimai?

 • Tokia, į kurią galiu savarankiškai patekti (padorus parkavimas, nėra stačių laiptų ir vaikiškam vežimėliui per siaurų durų).
 • Kur šeimai su vaiku laukiančiai staliuko teikiama pirmenybė.
 • Kur nebaisu sekundei nusisukti nuo vaiko: jei kieme – tai su atitvertu vaikų žaidimų kampu, jei viduje – be net suaugusiam pavojingų  interjero sprendimų (“netikėtų” laiptų, veidrodžių, etc.).
 • Kur yra erdvė oriai pamaitinti vaiką ir pakeisti sauskelnes.
 • Kur gali drąsiai paprašyti pašildyti atsineštą tyrelę arba kur yra iš tiesų vaikiškas meniu – košė, jogurtas ar varškytė, vaisių salotos.
 • Kur yra ramus kampas, jei mamai pasisekė ir vaikas užsnūdo vežime… Nes kartais nusišypso tokia laimė ir tada kiekviena minutė ramybės yra neįkainojama.

Tiesa, kelios vietos man yra įstrigusios! Rene – nes ten galima piešti kreidelėmis ant popierinių staltiesių. Mano guru – nes pasiūlo pašildyti atsineštą vaiko maistą ir – visiškai nerealu! – garais nuplikyti ant žemės nukritusį vaiko šaukštelį/čiulptuką. Užupio picerija – nes visą dieną turi košės. Vapiano – nes vaikui mielai for free pagamina cappuccino vien iš pieno 🙂 Beje, man atrodo, kad tai yra būtent tai, už ką turi būti paliekami geri arbatpinigiai.

O kokia jūsų patirtis? Kur jūs su vaiku drąsiai užsukate, o kur rekomenduojate nekišt nosies? Ko jums labiausiai trūksta, kad su vaiku pusvalandžiui užsukus išgerti kavos išeitumėt ne išsekusios (išsekę), o pailsėjusios (pailsėję) ir geros nuotaikos?