“Net jei liko vos pora dienų, vis tiek dar vasara!“ – bandau įtikinti vakarais jau nemaloniai šąlančią nosį. Nebuvo šiemet tiek saulės, kad ji (nosis) strazdanų pasigautų ar skūrą pakeistų. Bet tai negi dabar žliumbsim? Ir taip šlapia…

Mes šiemet į šiltus kraštus nevykom, kažkas kitas leipo nuo karščio tenykščiuose griuvėsiuose, rijo abrikosus tiesiai nuo šakų ir sriaubė retsiną.

Mes vasarojom Lietuvoj. Pajūry. Taaaaip, tam, kuriuo jau visi baisisi ir klaiksta. Bet, žiū, paplūdimy nė vieno žmogaus 😉

Netikit?

Iš tiesų, tai net persirengimo būdelės reikia paieškoti. Arba ją įsivaizduoti…

Bangos ir smėlis nepasikeitė nuo vaikystės, oras irgi. Ir pramogos čia tokios retro: gali kasti, statyti, eiti pajūriu iš pradžių į vieną pusę, paskui į kitą.

Dar gali ką nors rinkti. Tik reikia nuspręsti, kas yra vertinga.

Pasirinkimas gan didelis: gintariukai, jūros nuzulinti butelinio stiklo gabaliukai, raudoni, skylėti arba beveik permatomi akmenukai, dar galima pasidomėti natūraliai nušlifuotais pagaliukais. Jei visą grobį grūdate į kišenes, tik nepamirškite paskui jų iškraustyti kol nepateko į skalbyklą.

Puikus užsiėmimas suaugusiems yra Saulės Gaudymas. Tai ištvermę ir kantrybę lavinantis žaidimas – tenka valandų valandas drybsoti viena poza:

Tada kita:

[Tik nesakykit, kad jau ne žaliai geltona akyse?]

Dirbant spalvos keitimo darbą, būtina nesiraukyti, susikaupti, nekreipti dėmesio į vaikų ar jaunesnių brolių /seserų zirzimą, nepaiškinamas vėjo ir debesų permainas, visai pravartu pasirūpinti maistu, t.y. įsimesti iš namų kokį kumpio ar keptos vištos gabalą, pomidorą (prakandus labai tiks pasūdyti… smėliu), gal bananą, kriaušę (širšėms susikviesti), butelį vandens arba tokio ryškiai žalio ir begėdiškai saldaus limonado. Saulėgrąžos ir pistacijos netiks – lukštų spjaudymas labai kenkia aplinkos estetikai, ekosistemai ir žlugdo inteligentišką atostogautojo įvaizdį.

Dar reikėtų neprarasti budrumo, saugotis nuobodulio kamuojamų šeiminykščių šaltų ir šlapių pokštų…

O jei birželį ryšitės lįsti į jūrą patys, maudynėms rinkitės striukės ir botų komplektą. Pasipuošus vilnoniu megztiniu palydėti vakare saulę – bet kurio kurorto klasika, bet jei norite būti šiuolaikiši ir tikrai originalūs, pabandykite saulėlydį pakeisti saulėtekiu ir gyvenimas nušvis kitom spalvom. Išbandyta.

Na, ir pabaigai – būtina sentimentali nuotrauka atminčiai. Juk kai ji pakeis spalvas, išbluks ir bus nučiupinėta taukuotais pirštais, visa tai, ką išvardinau aukščiau įgaus vertę ir prasmę, nes juk kiekviena vasara yra vienintelė tokia.

Foto: “muilinės“

Gauruoti vasarotojai: Rūtos Elzės