Ant virtuvės stalo žydi ryškiai geltonos chrizantemos. Pažydės, o ryt važiuos į atokų kaimelį, nusės ant smėlėto kalnelio ir gal mano protėviams papasakos, kaip mes čia gyvenam. Tyčia pirkau gėles anksčiau, tyčia jas namie jaukinau… Dar prieš dešimtmetį man visokie ritualai atrodė tik šiaip žavūs praeities reliktai, nesvarbūs, nevisai suprantami ir nebūtini. Visada patikdavo žvakelių jūra ir nerašyta giminės taisyklė kasmet susitikti “bent ant kapų“, bet ar būdavo kada pasvarstyti apie ką nors daugiau nei tos dienos materija? Eeee… vargu. Dabar turbūt amžius ir patirtis apšvietė, kad kalendorinės šventės, paminėjimai labai tinkami išlipimui iš buities pelkės ir profilaktiniam smegenų išvėdinimui. Vėdinu. Virtualų rašalą gadinu ir mąstydama apie Amžinus Rimtus Dalykus, mėginu suskaičiuoti per metus įvykusius gerumus.

ŽAISLŲ MUZIEJUS tuoj švęs gimtadienį. Po pernykštės mugės nespėjo drožti kardų ir arbaletų, suktukų-kauktukų ir kitokių senųjų žaislų kopijų, nes tokie “ginklai“ lūžo, byrėjo neatlaikę mažųjų lankytojų ordų. Čia vis dar tebevažiuoja klasės mokinukų, plūsta grupės darželinukų, švenčia ir pramogauja, žaidžia ir mokosi. Ir visi gi nori pačiupinėti ir pažaisti su žaislais, kurie neretai atrodo 100 kartų egzotiškesni, negu poryt rinkoje pasirodysiantis naujas i-pod’as.

rekonstrukcijos

O muziejus gražėja. Į naujas stilingas ir protingas lentynas rikiuojamos kelių kartų lėlės…

leliu vitrina

…ant sienos banguoja originalios vėliavėlės…

Veliava_004

Dienos šviesą išvydo knygelės:

knygeles virselis

Muziejų pripažino mokslininkų bendruomenė:

padeka-m

Aplankė “televizoriuje gyvenantys“ žmonės:

gq4r2612-mazas

… ir gyvenantys Holivude:

DSC_0516-03 maz

Robertas Zemeckis, režisierius

Taigi, kol KOKONAS miegojo metiniu miegu, kiti sėkmingai kimo nuo gausybės istorijų, papasakotų daugybei žymių ir dar mažų lankytojų.

DSC_0521-bw -01

Jei dar čia nebuvot, užeikit, jei jau kartą aplankėt, pasikapstykite giliau.