Tokį klausimą girdžiu jau nuo pavasario. O kai klausiama tiesiog “tai KADA kalėdinė mugė bus šiemet?“, suprantu, kad nelabai turiu, kur trauktis – vežimas jau važiuoja… Labai smagu ir vienu metu net baugu girdėti: “mes jau ruošiamės, jau gaminam, jau planuojam…“ Todėl atidedu visas trokštamas parašyti čia literatūras, inkštimą, kad nėra laiko tragiškai ir išmetu visą krūvą klausimų į eterį:

DAROM MUGĘ?   KAS UŽ?   KĄ REMIAME?   KAM REIKIA KALĖDŲ DVASIOS ŠIEMET?

Turim kelis pasiūlymus- pamąstymus, kam galima padėti, parašykit komentaruose savo nuomonę, ką? Tai svarbu. O gal turit pasiūlymų patys?

Simona iš “Medinio arkliuko“ :

1.“..man į galvą pirma mintis – neišnešiotų naujagimių skyrius. Kadangi pačiai teko patirti „malonumą“ 2,5 mėn., žinau visą to skyriaus vidų… tiesa, dabar už gautus ES pinigus jie susiremontavo, bet galima būtų paremti skyrių neišnešiotukų drabužėliais, žindukais, mažomis kojinytėmis, vilnoniais megztais pledukais, miniatiūrinėmis sauskelnėmis ir pan. – smulkmenomis, kurių labai trūksta. Pažįstu visus žmones kurie vadovauja tam skyriui ir tai ligoninei. Gal įsileistu mugę ten  ir daryti. Na, žinoma, ne pačiam skyriuj, bet apačioj koridoriui. Galima būtų kokį inkubatorių išnešti, kad žmonės matytų,kokiuose aptriušusiuose tie vaikučiai gauli , pakabinti drabužiukų tų vaikučių, sauskelnių, kurios mažesnės nei delnas…

2. „Gausių šeimų asociacija“ http://www.gausiseima.lt/Apie_asociacija

3.  SOS kaimas: http://www.sos-kaimas.lt/

4. “Rugutės“ fondas – čia bendra ir jau ne kartą į dienos šviesą išlindusi mintis. Fondas globoja vėžiu sergančius vaikus ir jų tikrai labai širdingi savanoriai prie ligoniuko lovos ir raudančių tėvų atsiranda nuo pirmosios baisios minutės ir globoja l.asmeniškai, šiltai ir atidžiai iki tol, kol tos pagalbos kam nors reikia.

5. “Žaislų muziejus“ – o tai labai šviežia ir visai kitokia, tokia kultūrinė idėja. Sentimentai, vaikystė, žieminės šventės, mandarinai…  – va, ką primena ir kuo kvepia begalinis muziejininkų entuziazmas ir eksponatų foto. Žodžiu, mano supratimu, kalėdiška ;).

6. dar viena įdomi ir dėmesio verta iniciatyva buvo aptikta… feisbuke: “Labas, Mano vardas Jurgė. Trumpai papasakosiu apie žinią, kurią nešu. Vieną dieną sutikau savo senus pažįstamus, kurie papasakojo apie akluosius vaikus. Žmonės kaip žmonės, pasaulis sukasi ir visokių yra. Bet dalykas, kuris mane šokiravo, buvo tai, kad mažiausieji aklieji ir silpnaregiai vaikučiai skiriasi nuo matančių vaikų tuo, kad jie neturi knygelių. Taip, knygelių. Tai taktilinės knygelės, iš kurių jie mokosi pažinti formas, tekstūras, mokosi Brailio rašto. Kai lankiausi Vilniaus aklųjų ir silpnaregių bibliotekoje, radau visokių knygelių vyresniems vaikams, o mažiukams (nuo 2 iki5 metukų) buvo gal kelios. Bėda ta, kad bibliotekos knygelėmis naudojasi keli šimtai vaikų per visą Lietuvą. O tai reiškia, kad jos susidėvi gana greitai. Paklausiau, kiek knygelių jiems reikėtų, bibliotekos vedėja paminėjo,kad jau 5 knygelės būtų tiražas. Sakyčiau, graudu.. Beje, paskutinės knygelės šitos grupės vaikams buvo išleistos dar 1991 metais… Mes su keliais menininkais esame pasiruošę (jau susimaketavę, sutarę su leidyklom, kurios gali daryti reljefines knygeles ir spausti brailio raštu) padovanoti vaikams bent 10- 15 knygelių. Bendra išleistų knygelių suma išeis apie 4500Lt. Kviečiu tuos, kurie nori ir gali, prisidėti prie mūsų iniciatyvos morališkai ir finansiškai. Jeigu kiltų daugiau klausimų, mano telefono numeris yra 867818978, el. paštas: jurge@antigalerija.lt Aš atstovauju VŠĮ “Netikėta“. Jei darysite pavedimą, mūsų įmonės nr. 302560812 “Swedbank sąskaita LT107300010124676692 Ačiū visiems. Jurgė – mūsų Gustės pusseserė, pabandysiu sužinoti, kaip šis geras ketinimas virsta “kūnu“ šiuo metu ir pranešiu visiems vėliau, bet man toks geras ir švietėjiškas darbas atrodo labai vertas mugės, ką manot?

Ir ką manot apie kitus pasiūlymus? Vis dar galima siūlyti.

Beje, man ir pačiai šiemet reikės pagalbos. Administracines. Matot, turiu laaaabai uolų “pagalbininką“, jam dabar 5 mėn. ir jis baisingai nemėgsta miegoti, todėl KOKONO pašto tikrinimas, dalyvių registracija, bendravimas ir reguliarios priešmuginės “transliacijos“ internete su vaizdais ir tekstais man gali tapti tikru iššūkiu, juk viskas turi vykti sklandžiai ir laiku. Kaip ir praeitais metais, jokio mugės biudžeto nėra ir nebus (tokia ir idėja), nieko neišleidžiama organizavimui, sąnaudos – tik mūsų visų laikas ir geri norai. Gal yra savanorių? Dalijamės tą labai mielą ir tikrai kalėdiškai pakilią naštą, gal darom kelių tinklaraščių “susivienijimą“?

Taigi, labai laukiu rydienos ryto, eisiu skaityti krūvos komentarų, a’ne? 😉

Foto: Šarūnės (kieno gi dar… ;))