Šiemet nepaprastai vaisingi metai – kol laukiu liepos mėnesį pasirodysiančių gandrų, džiaugiuosi kitu “kūdikiu” 🙂 Kalbu apie prieš mėnesį startavusį edukacinį projektą SVEIKO PROTO SEMINARAI TĖVAMS, kuriame savo žiniomis ir patirtimi dalinasi dr. Austėja Landsbergienė.

Nuo ko viskas prasidėjo? Kai mano pirmagimė Izabelė dar buvo visai mažylė, nuolat kildavo klausimų, į kuriuos niekur nerasdavau atsakymų. Nekalbu apie “mamų žurnalus”, kurie dažniausiai nuvildavo iš metų į metus perspausdinamais straipsniais. Ieškodavau patarimų ir knygose, ir internete, bet dažnai likdavau priimti sprendimą tiesiog pati su savo sveiku protu.

Kai atradau Austėjos blogą (www.austejosblogas.lt), negalėjau patikėti, kad tiek kokybiškos ir aktualios informacijos visą laiką buvo čia pat 🙂 Kedendavau blogo archyvą ir rasdavau beveik visus atsakymus į mane kamuojančius klausimus. Ir ne šiaip pamąstymus, o atsakymus, paremtus aktualiais tyrimais, patvirtintus mokslo arba 4 vaikus auginančios mamos patirtimi. Kai vieną kartą atsakymo neradau ir mano pačios sveiko proto nebeužteko teisingam sprendimui priimti, tiesiog parašiau Austėjai el. paštu. Dabar žinau, kad man žiauriai pasisekė, nes atsakymą gavau akimirksniu 🙂 O pasirodo, jų srautas į Austėjos pašto dėžutę yra nežmoniškas. Jau nesiplėsiu, pasakodama, kad patarimas buvo stulbinančiai efektyvus!

Po kiek laiko tame pačiame bloge pamačiau įrašą apie Austėjos darželį. Skaičiau ir verkiau (kas šiaip man tikrai nebūdinga!), negalėdama patikėti, kad viskas, apie ką svajojau savo vaikui, jau yra! Ir kai Izabelė pradėjo lankyti Vaikystės sodą, griuvo visi n metų mano galvoje gyvenę mitai apie ugdymo įstaigas, jų daromas traumas mažyliams ir beširdes motinas, kurios metinukus išgrūda daržan. Tiesa, adaptacija buvo, bet ne Izabelei, o man – sėdėdavau automobilyje ir su ašarom akyse galvodavau “negi jai taip visai visai manęs nereikia?”.

Taigi, kasdien susitikus Austėją spėdavau užduoti kokį nors klausimą, išsiaiškinti, ką nors labai rūpimo. Ir kas kartą galvodavau – o dieve, kokią prabangą turiu! Nes patikėkit, nebuvo nei vieno patarimo, kuris man keltų abejonių, kuris nesuveiktų.

Ir tada kilo mintis – aplink tiek tėvų, kuriems trūksta informacijos. Būtų puiku jiems padėti! Juk tiek kursų, kuriuose moko, kaip tapti lyderiais, patirti finansinę sėkmę, pasirinkti profesiją, rasti sau tinkamą partnerį ir net sėkmingai pagimdyti! O ką daryti toliau? Kaip būti gerais tėvais ir kuo mažiau eksperimentuoti su savo vaiku? Kaip atsijoti pelus nuo grūdų ir atsirinkti, kas draugių, supermamų, anytų ir močiučių patarimų jūroje yra vertinga, o kas – tiesiog įsišaknijęs absurdas? Žinojau, kad už Austėją niekas geriau šio poreikio nemato ir negali lygiuotis įgyta patirtimi, todėl nedrąsiai, bet pasiūliau įgyvendinti tai, ką, pasirodo, ji ir pati seniai norėjo padaryti 🙂 Ir štai – vakar įvyko jau trečiasis šeštadieninis susitikimas su tėvais!

Iki vasaros dar liko 3  susitikimai:

  • Vaikų kūrybiškumas: kaip išmokyti to, ko patys nemokame? (05 14)
  • Ką renkamės: šiltnamyje užaugintą vaiką ar savarankišką asmenybę? (05 28)
  • Ruošiamės į darželį: ką daryti, kad vaikas ten eitų su džiaugsmu? (06 18)

Labai rekomenduoju nepagailėti kelių valandų saulėto šeštadienio ryto ir apsilankyti. Tik įspėju – kuo daugiau domiesi, tuo reiklesnis vaiką supančiai aplinkai tampi. Ir tikrai nepasakyčiau, kad staiga vaiką auginti tampa paprasta kaip du kart du. Anaiptol. Tačiau kas kartą išeini iš seminaro ne tik su naujomis žiniomis, bet ir vis labiau pasitikėdama/-as savimi 🙂 Jokių kraštutinumų, jokio nuomonės piršimo.

Ir pabaigai, keli klausimai jums:

  • ar tikite, kad didžiausia ir sėkmingiausia investicija gyvenime yra investicija į vaikus?
  • kas jūsų autoritetai, padedantys būti geresniais tėvais?
  • kuo jūs pasitikite ir kur ieškote informacijos iškylančiais klausimais?

O kadangi šiandien Motinos diena, noriu pasveikinti savo Mamą. Ir visas kitas Mamas. Ir visas/visus, kurie joms padeda būti geriausiomis Mamomis. Ir būtinai iš visos širdies padėkoti Austėjai, kurios dėka aš galiu būti daug geresnė mama.