Gal kas jau žino, kokios spalvos šiemet bus Kalėdos? Na, juk kasmet visokie stiliaus guru siūlo vis kitą spalvą ar kelių derinį, kad nuobodulys prieš šventes neištiktų ir būtų reikalas pernykščius auksinius eglės burbulus skubiai pakeisti madingais violetiniais ar juodais (kas TAI galėjo sugalvoti??). Prieš porą metų pradėjau “austi“ mintį apie dovaninę kalėdinių burbulų kolekciją: dovanoti draugams po vieną žaisliuką kasmet, kokį nors ypatingą, būtinai rankom gamintą ar bent pačios dekoruotą. Arba kokį antikvarinį. Arba bent super duper kokybišką iš tų apybrangių grožio ir stiliaus “fabrikų“. Per kelerius metus, žiū, jau visą eglę galima būtų tokiais papuošti. O paskui po dešimtmečio pirštu vedžioti ir skaičiuoti: “Šitas 2008-jų, šitas – 2009, 2010…“. Ir tada nebūtinai svarbi spalva būtų. Gal net stilius nesvarbus. Svarbi pati idėja ir… kantrybė. O kolekcijos juk visos vertingos.

Jei dar neturite jokios, pats laikas pradėti dėl ko nors eiti iš proto. Pvz. dėl skandinaviškos tradicijos briedžių. Raudonų. Dekupažinių.

O jei dar kas nunarpulintų megztinį tokio rašto. Vilnonį. Aukšta apykakle (kad “pagraužtų“ kaip seniai seniai vaikystėj…)

Ar kojines… Na, gerai, tada padėklą kalėdinėms “katarinkoms“.

Hmm, ir  marokietiški mandarinai visai neprastai žiūrėtųsi tokiame suomiškame fone, ką? Arba rytinės kavos puodelis, romantiškai pristatytas į lovą… (paklausiu Ernestos, kam dar skirtas šis padėklas)

O Mikos mėlynosios svajonių virtuvės “gyventojai“ garantuotai išsaugotų kavos ir arbatos tikrąją vertę ir skonį. Dar galima į šitas dekupažo skardines supakuoti naminių sviestinių sausainių saują, padovanoti draugei ar mamai, o paskui gerti juodąją arbatą su grietinėle ir gabaliniu cukrumi, kramtyti sausainius ir svaigti apie Amsterdamą.

Turit geresnių kalėdinių scenarijų arba receptų? Parašykit. Įdėkit į voką. Užklijuokit. Išsiųskit adresu: Vilnius, Architektų g. 16, R.Štainerio gydomosios pedagogikos centras, o mes gruodžio 19d. visus gautus laiškus sumesim į simpatišką stiklainį ar akvariumą (be vandens ;)) ir mugės lankytojams pasiūlysim traukti kaip loterijos bilietą. Triguba nauda: prisiminsit, kaip rašoma ant popieriaus, prisidėsit prie mugės “fondo“, pradžiuginsit išradingumu kitus išradingus žmones. Na, tai kas pirmas?

Reklama