Pavadinimas – visiškas kratinys? Tuoj paaiškinsiu, apie ką čia ;).

Prologas. Pernai vyro kontora žaidė kalėdinį slapto draugo žaidimą (spėju, čia populiari kontorinė pramoga – išsitrauki kolegos vardą, patampi jo “kalėdiniu angelu“ ar “slaptu draugu“ – visaip vadina – ir ėmiesi jį “šefuoti“, dovanikes dovanoti, staigmenomis pamaloninti ir pan.). Tai va, kai visi dangoraižyje jau buvo apdalinti meduoliais, šokoladiniais besmegeniais ir visokiais blizgučiais-niekučiais, maniškis staiga neteko kantrybės – jo slaptas draugas pasirodė besąs visiškas tinginys: nė vieno siurprizėlio, nė jokio šokoladėlio ar kitokio dėmesio ženklo (kai tuo tarpu pats ir puodelių pripaišė, ir arbatos prinešė, ir saldainiais klaviatūrą nubarstė). Supyko. Įsižeidė. Ir skelbimų lentoj prikalė tokio turinio raštelį:

“Ieškau savo SLAPTO DRAUGO. Rasiu, ausis nukąsiu. G.“

Grįžęs po pietų ant monitoriaus rado prikabintas… rūkytas kiaulės ausis. Šmaikštūs kolegos žinojo, kad “draugelis“ iš kito miesto, filialo, ir dar komandiruotėse prapuolęs. Tik pamiršo, kad mano vyras vegetaras… O gal ir ne…

Epilogas. Ir aš gavau mugei visom prasmėm fantastinių žaislų iš “slaptų draugų“.

Pirmoji draugė iš Anglijos, nepanorėjusi atskleisti savo tapatybės, net du kartus siuntė į Lietuvą rausvą siuntinį (jį grąžino dėl netikslaus adreso). Bet angliškosios koalos (Phascolarctos anlicus) vis tiek mane pasiekė:

Kailis – lininis, akutės – medinės, viduriai – grikių lukštų (spėju pagal visiškai ekologišką čiuženimą)

Šarūnė pavadino koalų ferma. Taigi, fermoje užaugo 4 vnt. koalų. Neįsivaizduojamo fainumo…

Slaptas draugas Nr.2 – Sonata iš “Mezgimo zonos“. Čia kaip filmo scenarijus: paskambino, pasiūlė, pažadėjau atbėgti, susirgau, užstrigau, ėjo pirkti siūlų sesuo, netyčia pataikė į šitą parduotuvę, rado simpatišką mezgėją-pardavėją, atsitiktinai paaiškėjo, kad megzti žaislai sudėti šalia prekystalio skirti mugei, kad mugė ta pati, KOKONE rasta… Baigėsi istorija turkio spalvos siūlais sesers vyro šalikui ir didžiuliu maišu žaislų mugei. Tyčia viso maišo turinio nerodysiu. Dramblį, katinus, meškius ir beždžionę rasit gruodžio 19d. darželiuky.

Dvynukai. Prisipažinsiu, jų fizionomijos mane įkvėpė ir nesusilaikiau: nugaroje įsiuvau po sagą ir prisegiau ryškius veltinio sparnus. Kaip angelai. Bet su galimybe nusegti sparniukus, jei nori, kad jei neišskristų 😉

Trijulė. Dvynių draugo vardas – Grynavėjus (Greenaway)