Pamenat vieną iš Merfio dėsnių apie darbo procesą, kad 90% darbo pasidaro per tiek pat laiko, kaip ir likę 10%? Pažįstama situacija, ar ne? Taigi, taigi. Mūsų remontas ne išimtis. Prieš dvi savaites atrodė, kad darbai įpusėjo, bet bac, ir sutrūkinėjo jau ištinkuotas sienų gipso kartonas 😦 Įsigyjamas naujas namas, kuris iš vidaus buvo ne aptinkuotas, bet apkaltas gipskartoniu nesukėlė mums, neprofesionalams šioje srityje, jokio įtarimo. Pasirodo (pagal dabar mums remontą atliekančio meistro teoriją) jis buvo nekokybiškai suklijuotas, o suklijuotas jis buvo todėl, kad sienos sumūrytos, matyt, buvo irgi nekokybiškai. Dar patyrėme nesklandumų vonios kamabryje: gudrūs šiuolaikinių vandens maišytuvų mechanizmai, plytelių klijavimo ypatumai ir pan. Čia turėtų būti dar koks nors Merfio dėsnis apie pinigus, kaip antai jeigu apskaičiavot visas įmanomas išlaidas, pridėkite prie šios sumos dar 100%.

Taigi, II aukštas. Epopėjos tęsinys…

Čia turime 3 miegamuosius kambarius (šeimininkų miegamasis, labai norimo vaiko kambarys ir svečių kambarys), vonią ir holą, kurį aš paversiu savo darbo vieta. Nors įsivaizdavimą apie jų atrodymą jau seniai turiu, galutiniu rezultatu pasigirsime dar negreitai. Visiškai įrengti “ant įkurtuvių“ spėsime tik vonios kambarį. Štai vonios vaizdelis prieš startuojant remontą ir pasistūmėjus (šiam momentui padaryta, po to išdaužyta ir vėl perdaryta jau daugiau, bet dar nespėjau nufotografuoti).

vonia

Plytelių, tokių kaip norėjau (žr. Namo įrengimą kalėdinės karštligės metu pateiktus vonios kambario pavyzdžius, tos deginto molio atspalvio), galima sakyti, neradau, nu gerai, meluoju, radau – bet jos buvo šelmiškai brangios. Teko atsisakyti. Visos kitos bent kiek nors panašios į norimą variantą kaip kompromisinės buvo irgi nepigios, aišku, daug pigesnės nei norimos, bet nepakankamai gražios, kad susigundyčiau. Man atrodo, kad kompromisiniai sprendimai dažnai būna blogi sprendimai (čia šiaip, nukrypimas nuo temos), gal esu maksimalistė – viskas arba nieko. Dominykas toks pat. Todėl ir pasielgėm atitinkamai – užsakėm plyteles iš katalogo (čia tas pats kas pirkti katę maiše). Pigiai. Buvo gruodžio 30 d., mes buvom išsekę nuo remonto prekių paieškų ir kraustymosi… Dabar turim. Jau suklijuotos. Iš tolo visai nieko. Iš arti nerodysiu, geriau pasigrožėkite balta santechnika 🙂

vonios-santechnika3

Tarp lango ir dušo sienos bus ilga spintelė, ant kurios atsidurs dvi kriauklės. Dvi, kad vakarais daugiau nebereikėtų stumdytis vienu metu prie vieno praustuvo valantis dantis. O paties baldo 3D baldininkų padarytos simuliacijos net nededu, nes ji labiau dezinformuojanti, nei leidžianti įsivaizduoti galutinį produktą. Tai bus beveik ištisai uždara (nemėgstų voniose margų buteliukų parado), šviesinto beržo fasado su ąžuoliniu stalviršiu. Labai nemoderni ir neminimalistinė. Įdedu savo darytą schemą.

vonios-baldas

Mūsų miegamasis. Siena, į kurią remiasi lova, bus apklijuota tamsiai rudais su gėlių raštu tapetais (žr. tapetų paveiksliuką kairėje). Kitos sienos bus dažytos rudai. Grindys skirtingai nei kitur bus padengtos natūralios vilnos kilimine danga (nedažyta). Noriu lovos su minkšta atkalte, su tokiais guzikais (žr. paveiksliuką po tapetais). Dar noriu nedidelės, su stalčiais, ant kojelių baltai dažytos medinės spintos drabužiams. Kažkokio nedidelio staliuko, na žinot, moteriškiems “niekučiams“ susidėti. Vėliau atsiras ir daugiau dekoracijų 😉

tapetai
10-6-tufted-bed

via apartment therapy

Vaiko kamabrys bus švelniai margas, viena siena gėlėtų tapetų (žr. tapetų paveiksliuką dešinėje; gaila, internete neradau mano pasirinktos spalvų gamos), kita švelniai oranžinės (įsivaizduokite morkų sultis perpus su pienu) arba švelniai žydros, likusios dvi – tapetų pagrindo spalvos. Taip pat jau turi paveldėjęs iš seno buto spintelę, nudažysim baltai. Ir toks neišbaigtas jis lauks gyventojo, tiek kiek reikės.

Svečių kambarys paveldės mūsų seną lovą, kai tik nauja su atkalte atkeliaus į mūsų miegamajį. Aš norėjau svečių kambaryje vieną sieną nudažyti tamsiai raudona (angl. chinese red), bet bijau kad nesulauksim norinčių pasilikt jame pernakvot svečių. Todėl iki šiol nežinau kaip man ten išdekoruoti sienas. Jūsų patarimai?

Ir holas, kuriame kada nors bus baltas rašomasis stalas su patogia kėde, ant jo baltas kompas, o šalia kokios nors super paprastos talpios lentynos-spintelės begaliniam darbinių popierių kiekiui sukišt. Šiaip dėl tos darbo vietos 100% dar nesu įsitikinus, gali būti, kad kuo sėkmingiausiai galėsiu dirbti pirmo aukšto “craftroom’e“. Gal darbo profilį pakeisiu? 🙂

Bendram įsivaizdavimui – II aukšto planas ir dabartinio stovio kamabriai.

2aukstas

Dabar laukiam plytelių klijavimo finišo, tuomet dar kartelį prasinešim su fotiku pro namus 😛